Co je vlastně koučink a v čem se liší od klasické psychoterapie?

Koučink jsou správně zvolené otázky od kouče, na které si sami odpovídáte a nacházíte tak odpovědi. Tyto odpovědi mají ještě větší sílu a efektivitu, pokud je řeknete nahlas. To vede k uvědomění, které pomůže najít řešení a směr.

Sex koučink je celistvá forma koučování zaměřená především na rozvoj v oblasti vlastní sexulity a intimity, což nám otevírá cestu ke kvalitním prožitkům v partnerském životě a k prohlubování vědomého vnímání ve sféře erotiky.

Jak koučink probíhá?

Vždy podle individálních potřeb klienta. Koučink může být doplněn o psychoterapii a práci s tělem, při kterých společně s koučkou zpracujete různá sexuální traumata, dogmata, zažité postoje a vzorce. Ty v prvé řadě přebíráme v dětství a v dospělosti pak na nich stavíme naše vlastní zkušenosti.

Vzpomenete si, co jste v dětství slýchávali o sexu?


Jaký byl Váš první sexuální zážitek? Jak se k Vám chovali ženy/muži?

Takové a podobné zkušenosti nás vedou k budování osobních názorů a postojů, které se někdy můžou stát dogmatickými.

V rámci sezení se na tyto otázky podíváte z jiné perspektivy a pod vedením koučky rozklíčujete jejich význam i příčinu. Tohle rozklíčování pak vede k obrovské vnitřní svobodě, ze které už jen nastavujete sami v sobě, co máte rádi a co se Vám líbí.
Také se naučíte o svých potřebách a přáních otevřeně komunikovat, což přináší ještě větší svobodu v projevu a v osobním prožitku.

Sexualita a strach


V oblasti sexu jsou velmi časté i různé typy strachů. Může to být strach ze ztráty kontroly (neschopnost uvolnit se a oddat). Strach ze selhání (jeho hlavní produkt je fokus na výkon a přehnané nároky na sebe i na okolí). A strach z nemilovanosti (jeden z nejzákladnějších strachů, díky kterému si „musíme lásku zasloužit„ a často tak jdeme sami proti sobě).

Tato témata bývají ukrytá v hlubokých vrstvách naší osobnosti, ale to neznamená, že se s nimi nedá pracovat. Naopak. Je to opravdu velmi smysluplná práce, která vám pomůže vyléčit zpětně stará zranění a začít si tvořit budoucnost, po které toužíte.

Sex koučink nabízí naše masérka Živa.

Rezervace


Darujte tantrickou masáž

Udělejte radost jedinečným a nezapomenutelným zážitkem hluboké relaxace a setkáním se sebou.