Tantra a nevěra...?

Nedávno se na jedné supervizi našeho týmu objevilo téma „tantra a intimita v osobním životě“. 
Naše masérky a maséři mají velmi intenzivní práci, a proto je důležité jim dopřát adekvátní péči, aby své poslání dělali v souladu se svými hodnotami a mohli být skutečně kvalitními průvodci. 

Tohle téma ale často řeší i klienti.

Pojďme se tedy podívat na to, jak se k podobným otázkám postavit, co může tantra do vašich vztahů přinést a jestli může i něco ohrozit.

Je tantrická masáž nevěra?


  Celý zážitek – od úvodního rozhovoru po poslední rozloučení v našem studiu – je o otevření velké důvěry. Klienti přicházejí s různými osobními záměry, během masáže odhalují nejen své tělo, ale i duši. Tantra zahrnuje práci se sexuální energií a součástí může být i masáž intimních partií. 

Pro člověka neznalého hloubky a přesahu tantry to může jednoznačně asociovat nevěru.

 

Tantra je o upřímnosti 

Všechno začíná u záměru. Zeptejte se sami sebe, s čím na masáž přicházíte. Pokud cítíte, že děláte něco zakázaného, zamyslete se, jaký vztah máte ke svému tělu, ke svým pocitům nebo k sexualitě. 

Jestli je tantra něco, co vás láká, je to zřejmě ta pravá cesta, kterou právě teď potřebujete. Prozkoumejte bloky, které vám vaše obavy ukazují, a dovolte si podívat se na ně z jiného úhlu. Tak, abyste je mohli nestranně pozorovat. 

Pokud máte partnera, zkuste si s ní/ním o tom promluvit. 

Pokud máte pocit, že něco takového jí/jemu sdílet vůbec nemůžete, ale přesto vás to na masáž táhne, je to v pořádku. Možná potřebujete posílit vlastní sebevědomí, s čímž vám tantra může krásně pomoci.

 

Tantrická masáž není sex 

Během masáže jsou klienti nazí a nechávají se opečovávat, ale je to forma aktivního přijímání, kdy vědomě pracují se svým vlastním vzrušením – se svou vlastní energií.
Rozhodně nejde o vzrušování se navzájem s masérkou či masérem.

Tantra nikdy nepřekračuje hranice 

Je vždy na každém klientovi, aby sdílel otevřeně své záměry, obavy i hranice. Tantrická masáž má velmi intuitivní formu. Každý člen našeho týmu je kvalifikovaný profesionál a nikdo vás nebude nutit jít někam, kam se vydat nechcete. 

 

Tantra může posílit vaše partnerství 

Vzhledem k tomu, že se při masážích lidé dostávají k hluboké podstatě svých osobních prožitků, stávají se postupně sebevědomějšími a autentičtějšími. Dokážou lépe vnímat vlastní tělo a díky tomu i tělo partnerky/partnera. Veškerá práce, kterou prožijí v rámci individuální masáže, může pak krásně obohatit jejich osobní vztahy. 

 

Není vždy nutné absolvovat párovou masáž, i když to může být skvělý dárek :) 

 

V našem centru Harmony Spa nabízíme kromě klasických masáží pro páry i Zážitkovou masáž pro partnera. Je to taková volnější forma prožitku, kdy jeden z páru opečovává spolu s masérkou (masérem) toho druhého. 

 

Pokud vás zajímají konkrétní techniky, jak s tělem pracovat, podívejte se na naše semináře, které od letošního roku otevíráme i pro širokou veřejnost.

Poznejte tajemství a magii vědomého doteku.

Vyplňte nezávazný formulář a my vám obratem pošleme program našich seminářů.